Skróty

Wycieczka Trójmiasto, Malbork i południowa Szwecja 15-18.07.2020r

TRÓJMIASTO, MALBORK + wypad do południowej SZWECJI

Termin: 15.07-18.07.2020r.

DZIEŃ 1 (środa)  Zbiórka, pakowanie i wyjazd o godz. 3:30. Przejazd do Malborka i od godz. 11:30 zwiedzanie zamku z Przewodnikiem (czas zwiedzania ok. 3 godz.). Po zwiedzaniu obiad w restauracji ok. godz. 18:00 przybycie na Terminal w Porcie w Gdyni. O godz. 19:30 wypłynięcie promu (do dyspozycji grupy miejsca w kabinach 2-os. wew.). W czasie trwania rejsu otwarte są restauracje z muzyką na żywo, bary, casino oraz sklepy. Na statkach przyjmowane są wyłącznie PLN, SEK, NOR, EUR oraz karty Visa, Visa Electron, MasterCard i Maestro. Kantor znajduje się w recepcji.

DZIEŃ 2 (czwartek) O godz. 6:30 śniadanie (bufet szwedzki), ok. godz. 7:30 przypłynięcie do Szwecji do Karlskrony i przejazd autokarem na punkt widokowy Bryggareberget (okazja do podziwiania Karlskrony i archipelagu – samo miasto położone jest na ponad 30 wyspach!). Przejazd i zwiedzanie autokarem Karlskrony (wysiadamy w najciekawszych miejscach, oglądamy m.in. rynek, dzielnicę małych drewnianych domków Björkholmeni, Nabrzeże Królewskie z widokiem na założony w XVII w. port wojenny). Zwiedzanie Muzeum Morskiego – czyli Muzeum Marynarki Wojennej (jedna z największych atrakcji Karlskrony, w muzeum zobaczyć można m.in. dużą kolekcję figur dziobowych, tunel podwodny, makiety i modele okrętów). Po południu przejazd autokarem do miasta Kalmar (oddalone o 90 km od Karlskrony) i zwiedzanie Zamku Kalmarskiego (renesansowy zamek położony jest na wyspie i otoczony wałami i bastionami, z wałów zamku możemy podziwiać widoki na centrum miasta i leżącą po drugiej stronie cieśniny Olandię). Przejazd przez centrum Kalmaru na wyspie Kvarnholmen i zwiedzanie barokowej katedry na rynku. Czas wolny na kawę. Przejazd przez 6-kilometrowy Most Olandzki na Olandię. Krótki postój na wyspie przy jednym z wiatraków, będących symbolem Olandii. Następnie powrót mostem na ląd stały i przejazd na terminal w Karlskronie na godz. 18:30, odprawa pasażerska i o godz. 19:30 rozpoczęcie rejsu powrotnego do Gdyni. O godz. 20:00 kolacja na promie (danie dnia z bufetem sałatkowym, napój).

DZIEŃ 3 (piątek) O godz. 6:30 śniadanie (bufet szwedzki) i ok. godz. 7:30 przypłynięcie do Gdyni. Przejazd do centrum Gdyni i spacer – zwiedzanie Skweru Kościuszki i Mola Południowego, Dar Pomorza, ORP Błyskawica (tylko z zewnątrz). Dalszy przejazd przez dzielnicę Gdynia Orłowo do Sopotu: wstęp na molo, czas wolny na kawę. Na koniec przejazd i zwiedzanie Katedry w Gdańsku Oliwie (park, Kościół, koncert organowy). Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Gdańska, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 (sobota) Po śniadaniu przejazd do centrum Gdańska i spacer po centrum z Przewodnikiem: Droga Królewska (ul. Długa, Fontanna Neptuna, Długi Targ, Kościół Mariacki, Żuraw). Msza Św. w Kościele św. Brygidy w Gdańsku. Przejście obok pomnika stoczniowców i słynnej bramy pod Europejskie Centrum Solidarności (wjazd na taras widokowy Muzeum Solidarności w Gdańsku). Obiad w restauracji i ok. godz.16:00 wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce ok. północy.

ŚWIADCZENIA:

  • przejazd komfortowym autokarem
  • pilot – przewodnik podczas trwania wycieczki – przewodnik po Zamku w Malborku
  • ubezpieczenie na czas podróży
  • 1 nocleg w hotelu w okolicach Gdańska (pokoje 2-i 3-osobowe z łazienkami) – 1 śniadanie, 1 obiadokolacja w hotelu
  • 1 obiad w pierwszym dniu przed wypłynięciem do Szwecji
  • 1 obiad w ostatnim dniu przed wyjazdem w drogę powrotną
  • 2 noclegi na promie (kabiny 2-os. wewnętrzne) Dopłata do kabiny 2 osobowej z oknem 30pln od osoby za rejs w obie strony. Podróż w kabinie 4 osobowej bez okna tańsza o 50pln od osoby.
  • 2 śniadania w formie bufetu na promie
  • 1 obiadokolacja na promie: danie dnia z bufetem sałatkowym i napój

CENA nie obejmuje:

  • opłat za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (zbierane w autokarze – ok. 40zł/os

Cena 1100zł/os

Zapisy – Maria Hońca 668418960