Skróty

Niezapomniana nocka w starej szkole

W dniach 12/13  lipca 2016 odbyła się w siedzibie DFK- Pludry noc z bajkami braci Grimm. W spotkaniu wzięło udział 15 dzieci. Uczestnicy projektu pod opieką nauczyciela języka niemieckiego oraz przedstawicieli DFK mieli okazję poznać liczne bajki braci Grimm oraz porozumiewać się w języku niemieckim.

Spotkanie rozpoczęło się od rundy zapoznawczej. Dzieci przywitały się piosenką „Hallo Anna, Hallo Beno”, przedstawiły się oraz wzięły udział w zabawach z chustą animacyjną. Dzieci otrzymały też niespodzianki: koszulki i książeczki z bajkami. Po rundzie zapoznawczej dzieci wysłuchały bajki „Jaś i Małgosia” w języku polskim i niemieckim.    O  19.30 przybyły  tajemnicze postacie z bajki – Jaś i Małgosia. Wraz z bajkowymi postaciami dzieci  ozdabiały babeczki, bawiły się, tańczyły, a na zakończenie każdy uczestnik dostał medal za pomoc Jasiowi i Małgosi. Następnie dzieci zjadły pyszną kolację. Przed snem nie zabrakło wspólnej modlitwy w języku niemieckim oraz bajek na dobranoc.

Następnego dnia dzieci wstały już o 6.30. Po gimnastyce porannej (spacerze) zjadły pyszne śniadanko przygotowane przez panie z DFK Pludry, a następnie wykonywały domki czarownicy z masy solnej, przy czym wykazały się dużą pomysłowością oraz umiejętnością pracy w grupie. O 10.00 zakończyło się spotkanie, dzieci zostały odebrane przez rodziców.

Wszyscy uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni, świetnie się bawili.