Skróty

Końcowe odliczanie do Jubileuszu Szkoły

Wielkie święto naszej szkoły, a także całych Pluder zbliża się wielkimi krokami, to już pojutrze! Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców, mieszkańców, a także tych wszystkich, którzy chcą miło spędzić czas. Swój Jubileusz obchodzi także Stara Szkoła – ma już 120 lat. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o o godzinie 13.00. Wcześniej, od godziny 10.00 będzie można odwiedzić naszą szkołę. Po mszy barwnym korowodem przemaszerujemy na plac festynowy przy Starej Szkole. Tam nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej oraz otwarcie izby regionalnej. Od godziny 15.00 uroczystość przeniesie się do namiotu festynowego. Tam, po powitaniu i przemówieniach, odbędzie się część artystyczna, podczas której wystąpią:

  • 15.00 – 16.00 uczniowie i przedszkolaki ZS-P w Pludrach
  • 16.00 – 16.15 Godki śląskie w wykonaniu Pauliny Skuballa
  • 16.15 – 17.00 Mażoretki z Dobrodzienia
  • 17.00 – 18.00 Teatrzyk Pluszowego Misia z Pawonkowa
  • 18.00 – 19.30 koncert Piotra Lempy
  • 19.30 losowanie cegiełek
  • 20.30 biesiada prowadzona przez Dionizego Brylkę
  • 21.30 zabawa taneczna

Na placu przedszkolnym będą atrakcje dla najmłodszych: dmuchańce, a od 17.00 pokaz iluzji. O godzinie 16.00 w budynku Starej Szkoły odbędzie się prelekcja prowadzona przez pana Pawła Mrozka. Od godziny 16.00 rozpocznie się sprzedaż losów i cegiełek w loterii fantowej. W Bibliotece Publicznej wystawiona zostanie księga pamiątkowa, do której będzie można się wpisać, a także zakupić pamiątkowe kubki, długopisy i foldery. Oferujemy też stoiska gastronomiczne z jedzeniem i napojami.

Jeszcze raz wszystkich serdecznie zapraszamy!

Źródło artykułu: zsp.pludry.superszkolna.pl

plakat_szkola