Skróty

Kolejna noc bajkowa w kole DFK Pludry

W czwartek 8 lipca 2021r w kole DFK Pludry odbyła się „Baśniowa Noc Braci Grimm” (Märchennacht Brüder Grimm).  W Nocy Bajkowej wzięło udział 15 dzieci w wieku 6-10 lat. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu, którego organizatorem jest TSKN w Opolu. Dzieci pod przewodnictwem nauczyciela j. niemieckiego bawiły się do samej północy, a na zakończenie otrzymały nagrody. Na spotkanie zostali zaproszeni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pludrach  oraz przedstawiciele DFK Pludry, którzy wprowadzili dzieci w świat bajki Braci Grimm „Trzy Piórka – Die drei Federn”. Dzieci mogły posłuchać bajki w ich wykonaniu w j. niemieckim.

W ramach spotkania odbyły się warsztaty plastyczne oraz spotkanie z tajemniczymi postaciami bajkowymi: Księciem i Księżniczką (animatorami),  którzy przybyli specjalnie na tę okazję do DFK Pludry.

Wspaniały wieczór odbył się dzięki wsparciu Niemieckiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji RP oraz oczywiście zaangażowaniu członków DFK Pludry oraz OSP w Pludrach. Wszystkim  serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu Nocy Bajkowej.